Red Candy Gdynia

18 marca 2023
Jak dbać o świeżo zrobiony tatuaż?

Świeży tatuaż wymaga odpowiedniej pielęgnacji, najważniejsze są dla niego pierwsze 2-3 dni. W zależności jaki opatrunek u nas wybierzecie, to zazwyczaj pierwsza doba nie wymaga żadnych czynności, ponieważ folia w płynie lub oddychająca folia samoprzylepna chroni i zarazem pielęgnuje tatuaż przez 24, a nawet przez 48 godzin. Po zdjęciu opatrunku, jeżeli wciąż z tatuażu sączy się krew, tusz lub osocze, warto jeszcze przez 1-2 dni chronić go folią spożywczą. Procedura jest prosta, przemyć tatuaż letnią wodą i naturalnym szarym mydłem lub Octenisanem, osuszyć ręcznikiem papierowym, posmarować cienką warstwą wazeliny lub maści/kremu przeznaczonego na świeżo wykonany tatuaż i zabezpieczyć folią spożywczą. Po zakończeniu stosowania folii tatuaż należy smarować jeszcze kilka razy dziennie przez około tydzień, aby zbyt szybko nie wysechł, stopniowo coraz rzadziej.

Tatuaż w czasie poszczególnych etapów gojenia zmienia się, w pewnym momencie naskórek zaczyna się łuszczyć, kiedy tatuaż będzie całkowicie gładki - to znaczy, że jest wygojony :) Z reguły gojenie trwa 3-4 tygodni, ale jest to sprawa bardzo indywidualna.

Przez pierwsze dni należy unikać kąpieli (tylko szybki prysznic), opalania oraz zapocenia nowego tatuażu.

Istnieje możliwość nie zakrywania tatuażu folią spożywczą, aby "oddychał", jednakże należy w takim wypadku bardzo uważać, aby go w żaden sposób nie zakazić.

Warto pierwszego dnia wymienić pościel na świeżą, unikać kontaktu ze zwierzętami, a także dotykać nim niczego, co mogłyby spowodować infekcję.

 

  500 109 314

RED CADNDY

Do stworzenia strony wykorzystano kreator stron www WebWave, autor kreacyjna.pl